Letër ngushëllimi për ndarjen nga jeta të prof.Mahmud Hysa

mh

Letër ngushëllimi

Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup, shprehë ngushëllimet më të sinqeta me rastin e ndarjes nga jeta të profesorit të njohur të letërsisë dhe bashkëpunëtorit të Institutit tonë, Prof.dr.Mahmud Hysa (1934-2016).

Veprimtaria e gjerë shkencore e prof.Hysës, përfshinë tekste të shumta dhe mbi 20 vepra shkencore nga sfera e albanologjisë. Ai dha një kontribut të madh edhe në procesin e mësimdhënies në Universitetin e Prishtinës dhe Universitetin e Tetovës.

Gjatë vitit 2014, Instituti jonë i botoi edhe njërën nga veprat e tij më të dashura – studimin monografik “Sait Nadeni – Hoxhë Voka – Hafiz Sherif Langu”. Gjatë vitit 2015 ishte fitues i Çmimit të lartë shtetëror në Republikën e Maqedonisë “11 Tetori”, në sferën e shkencës dhe kulturës, me propozim të ITSHKSH-së.

Me këtë rast, shprehim ngushëllime të sinqerta ndaj familjes së prof.Hysës, studentëve e kolegëve, dibranëve dhe gjithë atyre që e kanë njohur z.Hysën përmes jetës dhe veprës së tij.

 

Me nderime,

Shkup,                                                              Drejtori i ITSHKSH-së

 1. 3. 2016                                                            Dr. Skender Asani

 

Shikoni gjithashtu

NGA E SHKUARA TEK E ARDHMJA, DUHET TË KALOJË KULTURA INSTITUCIONALE E KUJTESËS

(Me rastin e shënimit të 25-vjetorit të Eksodit të Bllacës në Qendrën përkujtimore “Bllaca 99”) …

85 comments

 1. Pingback: air max 90 black and white

 2. Pingback: adidas harden vol. 2 black white for cheap

 3. Pingback: adidas x 17+ purechaos all red

 4. Pingback: nike kd 6 black white outlet shoes

 5. Pingback: nike air flight huarache black gold white outlet shoes

 6. Pingback: wholesale adidas messi 16.3 white black shoes

 7. Pingback: nike mercurial superfly vi womens black gold white for cheap

 8. Pingback: air yeezy ii 2 sp max 90 brown yellow

 9. Pingback: nike air vapormax flyknit all black canada shoes

 10. Pingback: buy cheap girls air jordan 3 black green shoes

 11. Pingback: nike air max ultra all black outlet shoes

 12. Pingback: nike kobe bryant shoes india

 13. Pingback: mens salomon speedcross 3 black green shoes

 14. Pingback: nike kobe venomenon 5 brown blue black shoes

 15. Pingback: nike magistax proximo ii blue black shoes

 16. Pingback: mens asics fuzex rush all blue on sale

 17. Pingback: adidas x 18.3 fg black gold white shoes

 18. Pingback: air jordan cool grey 11 toddler

 19. Pingback: wholesale adidas predator tango 18+ white black shoes

 20. Pingback: buy cheap nike kobe 5 white pink shoes

 21. Pingback: authentic jordan shoes

 22. Pingback: nike air jordan 14 black pink outlet shoes

 23. Pingback: nike hyperrev 2017 black gold on sale

 24. Pingback: nike men's mercurial vapor

 25. Pingback: buy cheap women lunarlon black yellow white uk

 26. Pingback: nike mercurial victory womens purple pink orange shoes

 27. Pingback: nike mercurial victory youth black gold canada shoes

 28. Pingback: air jordan white

 29. Pingback: jordan shoes 8 black white shoes

 30. Pingback: cheap jordans 2016

 31. Pingback: nike zoom kobe ii prelude

 32. Pingback: nike kobe 8 black green canada shoes

 33. Pingback: nike zoom all out purple pink orange shoes

 34. Pingback: air jordan 8 black red on sale

 35. Pingback: adidas predator football boots for sale

 36. Pingback: nike magista womens black green canada shoes

 37. Pingback: nike kobe venomenon 6 all blue for cheap

 38. Pingback: buy cheap nike air vapor max yellow purple shoes

 39. Pingback: nike air max 2015 red black shoes

 40. Pingback: nike air max 87 black red shoes

 41. Pingback: jordan cp3 4

 42. Pingback: nike air flight huarache white red on sale

 43. Pingback: nike mercurial indoor shoes review

 44. Pingback: jordan flight luxe black gold white canada shoes

 45. Pingback: nike free run commuter mens 2017

 46. Pingback: Ikov Bot Unlimited Gold Daily

 47. Pingback: motel 6 hillsboro

 48. Pingback: sports cartoons

 49. Pingback: Reverse Mortgage for Manufactured Homes

 50. Pingback: payday loans in california

 51. Pingback: help with writing a essay

 52. Pingback: researchpaperssfk.com

 53. Pingback: essay custom writing

 54. Pingback: phd dissertation writing services

 55. Pingback: college essay help long island

 56. Pingback: essay on customer service

 57. Pingback: will someone write my paper for me

 58. Pingback: psychology thesis

 59. Pingback: good thesis statement

 60. Pingback: best canadian mail order pharmacies

 61. Pingback: pharmacy drugstore online

 62. Pingback: brand viagra

 63. Pingback: canadian government approved pharmacies

 64. Pingback: viagra

 65. Pingback: how to get cialis 800mg

 66. Pingback: cialis payment paypal

 67. Pingback: generic cialis no prescription

 68. Pingback: cialis vs viagra canadian pharmacy

 69. Pingback: viagra online order mastercard accepted

 70. Pingback: generic canadian cialis

 71. Pingback: cialis works second time

 72. Pingback: education dissertation

 73. Pingback: pay to write papers

 74. Pingback: cheap cialis canada

 75. Pingback: where can i buy original cialis

 76. Pingback: tadalafil 60 mg

 77. Pingback: generic cialis

 78. Pingback: boots pharmacy canada

 79. Pingback: cialis order online

 80. Pingback: acyclovir dippel sholders

 81. Pingback: fluoxetine medication

 82. Pingback: prilosec active ingredient

 83. Pingback: sildenafil 20 mg price

 84. Pingback: kamagra 100mg oral jelly sildenafil

 85. Pingback: buy social signals service

Leave a Reply