Urime Festa e Flamurit Kombëtar!

largea_flamuri-

Shkup, 28.11.2015 – Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve të Maqedonisë në Shkup, shpreh urimet më të sinqerta për të gjithë shqiptarët kudo që janë, me rastin e Ditës së Flamurit Kombëtar.

Është kjo festa më e madhe kombëtare, për të cilën kanë sakrifikuar shumë mund e gjak, gjenerata të tëra atdhetarësh, nëpër periudha të ndryshme historike.

Festa e Flamurit, le të jetë një ditë reflektimi pozitiv për të gjithë shqiptarët, për një të ardhme më të ndritur.

Urime dhe suksese!

Drejtori, Dr.Skender Asani

Shikoni gjithashtu

PRIZRENI, “STACIONI” I RADHËS I “DRITËS SË GONXHES”

Prizren, 29 gusht 2023 – Karvani i Manifestimit kulturor-shkencor “Drita e Gonxhes”,  sot zbarkoi në …

Lini një Përgjigje