Ambasadorja holandeze vizitoi ITSHK-në

photoShkup, 28 shtator – Ambasadorja e Holandës në Maqedoni, Mariet Shurman gjatë ditës së djeshme vizitoi Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Maqedoni.

Ambasadorja u prit nga drejtori i ITSHK-së, Shefqet Zekolli, hulumtuesi Skender  Asani dhe punëtorët tjerë shkencor të institutit.

Në takimin u fol për bashkëpunimin mes institutit dhe instituteteve hulumtuese shkencore holandeze, realizimin e projekteve të përbashkëta hulumtuese dhe mbi punën dhe veprimtarinë shkencore të institutit.

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Shikoni gjithashtu

NGA E SHKUARA TEK E ARDHMJA, DUHET TË KALOJË KULTURA INSTITUCIONALE E KUJTESËS

(Me rastin e shënimit të 25-vjetorit të Eksodit të Bllacës në Qendrën përkujtimore “Bllaca 99”) …

Leave a Reply