ITSHKSH, marrëveshje me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë

aa

Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup, sot nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë. Marrëveshja u nënshkrua në ambientet e ITSHKSH-Shkup, nga ana e kryetarit të ASHSH-së, Akademik Muzafer Kërkuti, dhe drejtorit të ITSHKSH-së, Dr. Skender Asani.

Me këtë rast, drejtori i ITSHKSH-së, Skender Asani, tha se Instituti deri më tani ka nënshkruar disa marëveshje me institucione respektive shkencore, mirëpo akti i sotëm është më i veçantë. “Është një kthesë e madhe e Institutit, prej ku do të marrin një trajtë tjetër zhvillimet kulturore dhe shkencore te ne. Tirana dhe Shqipëria janë piemonti i shkencave albanologjike në Ballkan, dhe ne presim edhe më tepër angazhimin e tyre në këto fusha”, tha Asani.

Kryetari i ASHSH-së, Akademik Muzafer Kërkuti, tha se ky është momenti i dytë i rëndësishëm për të, pas vitit 1992, kur ishte zhvilluar një takim shumë i rëndësishëm i akademikëve, profesorëve dhe intelektualëve shqiptarë në Shkup. “Akti i sotëm do të rrisë angazhimin tonë për të ndihmuar zhvillimet shkencore në këtë Institut, përmes takimeve, hulumtimeve, botimeve dhe projekteve të përbashkëta shkencore”, tha akademik Kërkuti.

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu, tha se e shqiptarët e Maqedonisë, objektivisht duke qenë më të vonshëm në krijimin e institucioneve të mirëfillta arsimore e shkencore, kemi nevojë më tepër për ndihmë konkrete nga shteti amë – Shqipëria dhe institucionet e saja. “Për këtë, do të doja që në periudhën në vijim të kemi më shumë angazhime në planin e bashkëpunimit institucional, dhe ndihmës që duhet dhënë ndaj institucioneve të larta arsimore e shkencore shqipe në Republikën e Maqedonisë”, theksoi Lutfiu.

Më pas në Librarinë e Çarshisë në Shkup, u zhvillua një debat me pjesëmarrjen e akademikëve Muzafer Kërkuti e Rexhep Qosja, si dhe botuesi i njohur Fatmir Toçi e drejtori i ITSHKSH-së, Skender Asani.

Institut6 Institut7

Shikoni gjithashtu

NGA E SHKUARA TEK E ARDHMJA, DUHET TË KALOJË KULTURA INSTITUCIONALE E KUJTESËS

(Me rastin e shënimit të 25-vjetorit të Eksodit të Bllacës në Qendrën përkujtimore “Bllaca 99”) …

438 comments

 1. Pingback: four corners game

 2. Pingback: https://autoinsurancequote.us.org

 3. Pingback: buy an apartment in pattaya

 4. Pingback: vé máy bay giá rẻ

 5. Pingback: brindes personalizados

 6. Pingback: official statement

 7. Pingback: Puls zycia 2

 8. Pingback: spolszczenia4you

 9. Pingback: product idea

 10. Pingback: scaune de bucatarie ieftine

 11. Pingback: darmowe-zdjecia.org

 12. Pingback: buy telegram members ico

 13. Pingback: موسسه حرف آخر

 14. Pingback: باغ تالار عروسی

 15. Pingback: auto likes

 16. Pingback: auto likes

 17. Pingback: آرایشگاه زنانه

 18. Pingback: Bar mirrors

 19. Pingback: פיתוח אפליקציות

 20. Pingback: www.catalogspot.com

 21. Pingback: علائم بيماري

 22. Pingback: InventHelp New Products

 23. Pingback: how do you patent an idea

 24. Pingback: QQ Online

 25. Pingback: Bandarq Online

 26. Pingback: Gowin

 27. Pingback: SBOBET Casino

 28. Pingback: best criminal lawyers near me

 29. Pingback: market an invention idea

 30. Pingback: InventHelp News

 31. Pingback: Geico auto insurance

 32. Pingback: đổ mực máy in hà đông

 33. Pingback: best press release

 34. Pingback: آموزش زبان فرانسوی

 35. Pingback: آموزش گرامر انگلیسی

 36. Pingback: دانلود آهنگ جدید شرق موزیک

 37. Pingback: خرید کتاب پزشکی

 38. Pingback: webdesign

 39. Pingback: compare auto insurance quote

 40. Pingback: inflation guard endorsement iso

 41. Pingback: Qiu qiu online

 42. Pingback: jamie oliver homemade burgers

 43. Pingback: www.dentystazgierz.pl

 44. Pingback: review 2018 dental california

 45. Pingback: Acompanhantes caxias do Sul

 46. Pingback: remove icloud lock

 47. Pingback: press release

 48. Pingback: press release

 49. Pingback: 0123movies

 50. Pingback: SEO tips 2019

 51. Pingback: anti rayap jakarta

 52. Pingback: Chicago Escort

 53. Pingback: DC Escort

 54. Pingback: DC Escort

 55. Pingback: geico insurance

 56. Pingback: tour du lịch nha trang giá rẻ

 57. Pingback: nerf gun việt nam

 58. Pingback: do choi lego

 59. Pingback: getting a patent

 60. Pingback: InventHelp Pittsburgh

 61. Pingback: InventHelp Pittsburgh Corporate Headquarters

 62. Pingback: how to pitch an invention idea to a company

 63. Pingback: Invent Help

 64. Pingback: patent an idea

 65. Pingback: new inventions

 66. Pingback: https://wsiglobalwebdesigns.com/

 67. Pingback: youtube com

 68. Pingback: Esurance.com

 69. Pingback: geico homeowners insurance

 70. Pingback: drone dc-dc converter

 71. Pingback: general

 72. Pingback: Berita Terkini

 73. Pingback: statefarm.com

 74. Pingback: State farm car insurance

 75. Pingback: stat farm quote

 76. Pingback: Costco home insurance rates

 77. Pingback: home quote

 78. Pingback: Elephant home insurance

 79. Pingback: Elephant insurance.com

 80. Pingback: usaa health insurance quote

 81. Pingback: general auto insurance

 82. Pingback: general car insurance online

 83. Pingback: how to hide photos on iphone

 84. Pingback: love dolls

 85. Pingback: get cash loan for car

 86. Pingback: xe nang trung quoc

 87. Pingback: Ertiga new model

 88. Pingback: مبل مدرن

 89. Pingback: Dow Theory signal

 90. Pingback: droktredurza

 91. Pingback: http://www.lawncaretampafl.com

 92. Pingback: ratuqq

 93. Pingback: prediksi bola

 94. Pingback: situs olahraga

 95. Pingback: làm bằng đại học giả

 96. Pingback: online casino schweiz legal

 97. Pingback: InventHelp Successful Inventions

 98. Pingback: InventHelp Inventions Store

 99. Pingback: how to get an idea patented

 100. Pingback: film online

 101. Pingback: tibetan jewelry

 102. Pingback: capped composite decking

 103. Pingback: granitoweabc pl

 104. Pingback: incaltaminte barbati

 105. Pingback: odzyskiwanie danych Konin

 106. Pingback: geiko auto insurance

 107. Pingback: فروش سرور اچ پی

 108. Pingback: Arta si cultura

 109. Pingback: chung cu sai dong lotus

 110. Pingback: here

 111. Pingback: geico insurance rate

 112. Pingback: auto insurance quotes comparison

 113. Pingback: Odzyskiwanie danych z bad sektorów Warszawa

 114. Pingback: Odzyskiwanie danych z telefonu bez wyswietlacza Kielce

 115. Pingback: Start Making Money Online NOW

 116. Pingback: Auto Chat Profits

 117. Pingback: Computer Repair in Clermont FL

 118. Pingback: InventHelp

 119. Pingback: reviews for InventHelp

 120. Pingback: Domino qq

 121. Pingback: Earn $2000+ Monthly Autopilot Systems

 122. Pingback: instant money

 123. Pingback: bezpieczna szkoła

 124. Pingback: Make Money On Autopilot

 125. Pingback: Unique Weight Loss Method

 126. Pingback: medium

 127. Pingback: Facebook Auto Post Like Comment

 128. Pingback: 7 Day Super Slim

 129. Pingback: Dominoqq

 130. Pingback: Odzyskiwanie danych apple Warszawa

 131. Pingback: entry level jobs

 132. Pingback: car insurance esurance

 133. Pingback: Progressive home insurance policy

 134. Pingback: The General Insurance Quotes

 135. Pingback: la kiss ticket

 136. Pingback: Bayan escort

 137. Pingback: ‌سبز مشاور

 138. Pingback: Home insurance quotes

 139. Pingback: cheap car insurance quote Florida

 140. Pingback: Agen Bola Terpercaya

 141. Pingback: Admit Card RAS 2018

 142. Pingback: agen poker

 143. Pingback: https://www.deviantart.com/yongbarrows8542/status/16197692

 144. Pingback: invention ideas

 145. Pingback: InventHelp TV Commercials

 146. Pingback: InventHelp Products

 147. Pingback: how to pitch an idea to a company

 148. Pingback: how to get a patent for an idea

 149. Pingback: fashion

 150. Pingback: how to make an invoice for consulting services

 151. Pingback: Buy Instagram Comments

 152. Pingback: Instagram Video & Photo Downloader

 153. Pingback: protlumaczenia eu

 154. Pingback: www.kdppietrusinski.pl

 155. Pingback: Lis Polarny

 156. Pingback: fmovies

 157. Pingback: 123movies

 158. Pingback: مؤسسه حقوقی چتر عدالت طاهری

 159. Pingback: bague solitaire diamant

 160. Pingback: marriage retreat in Indiana

 161. Pingback: abc song

 162. Pingback: Hộp đựng đồng hồ

 163. Pingback: Friends

 164. Pingback: تور اروپا نوروز 98

 165. Pingback: chuyen nha tron goi

 166. Pingback: Cartel de camiones

 167. Pingback: situs bandarq

 168. Pingback: نرم افزار حسابداری قیاس

 169. Pingback: San Diego Carpet Cleaning

 170. Pingback: Residential Moving San Diego

 171. Pingback: Moving Company San Diego

 172. Pingback: CBD Topicals

 173. Pingback: 123movies to

 174. Pingback: payday advance

 175. Pingback: San Diego Long Distance Moving

 176. Pingback: profit

 177. Pingback: alliance diamant

 178. Pingback: click here now

 179. Pingback: Bouncy Castle Hire

 180. Pingback: https://thietbinhabeproyal.com/bep-tu-chefs

 181. Pingback: SEO Agency

 182. Pingback: buy Alprazolam online

 183. Pingback: Casas cueva España

 184. Pingback: InventHelp Caveman Commercials

 185. Pingback: inventhelp new inventions

 186. Pingback: inventhelp products

 187. Pingback: new invention ideas

 188. Pingback: Sufit Napinany Kuchnia

 189. Pingback: http://lk21ganool.com

 190. Pingback: puppies for sale

 191. Pingback: Carpet stain removal

 192. Pingback: https://trangdongho.vn/dong-ho-citizen

 193. Pingback: red light therapy devices

 194. Pingback: quickbooks customer service

 195. Pingback: magento 2 custom options

 196. Pingback: top google searches today

 197. Pingback: brand-homecare.co.uk

 198. Pingback: view more

 199. Pingback: resin bound paving

 200. Pingback: Limo Services in Hamden CT

 201. Pingback: Blog besuchen

 202. Pingback: where can i sell my ebook

 203. Pingback: Auto Likes

 204. Pingback: learn MODERN GREEK

 205. Pingback: resin bound materials

 206. Pingback: hdmi modulator

 207. Pingback: abogados separaciones en Zaragoza

 208. Pingback: chatinum

 209. Pingback: Summer Camp in Doral

 210. Pingback: custom stage rental in miami

 211. Pingback: view publisher site

 212. Pingback: about his

 213. Pingback: chung cư tsg lotus

 214. Pingback: InventHelp Inventor Service

 215. Pingback: Invent Help tech

 216. Pingback: inventhelp product development

 217. Pingback: How to Increase Real Instagram Followers?

 218. Pingback: travel websites

 219. Pingback: فایل لایه باز

 220. Pingback: UFC

 221. Pingback: boxing-live

 222. Pingback: ترانسفر فرودگاه امام

 223. Pingback: His Comment Is Here

 224. Pingback: Have A Peek At These Guys

 225. Pingback: Streams

 226. Pingback: پانل

 227. Pingback: MLB World Series Stream

 228. Pingback: NBA Stream

 229. Pingback: cowboys stream

 230. Pingback: Anabole steroide online kaufen

 231. Pingback: Buy Human Growth Hormone online

 232. Pingback: nhlstream

 233. Pingback: watch nba

 234. Pingback: rugbystream

 235. Pingback: Comprare SARMs

 236. Pingback: www.soccer-live.stream

 237. Pingback: MT2 bestellen

 238. Pingback: p2p stream

 239. Pingback: Buy Melanotan 2 online UK

 240. Pingback: nfl streams

 241. Pingback: Comprar Melanotan 2

 242. Pingback: www.tennisstream.me

 243. Pingback: Acheter Melanotan 2 en ligne France

 244. Pingback: vipbox.live

 245. Pingback: Acquistare Melanotan 2 in linea Italia

 246. Pingback: secret info

 247. Pingback: espn top rank boxing stream

 248. Pingback: UFC

 249. Pingback: live golf stream

 250. Pingback: www.vipstand.se

 251. Pingback: Manchester

 252. Pingback: ZWROT PODATKU Z BELGII KRAKÓW

 253. Pingback: esurance insurance quote

 254. Pingback: gieco qoute

 255. Pingback: leczenie-grzybicy-krakow pl

 256. Pingback: reservation software

 257. Pingback: redmi Replacement Parts

 258. Pingback: huawei repair parts

 259. Pingback: alles weitere hier

 260. Pingback: alles weitere finden Sie hier

 261. Pingback: hier geht's weiter ...

 262. Pingback: Service

 263. Pingback: Yachten

 264. Pingback: jetzt mehr lesen

 265. Pingback: gesund leben

 266. Pingback: News lesen

 267. Pingback: alles weitere finden Sie hier ...

 268. Pingback: News lesen

 269. Pingback: check this link right here now

 270. Pingback: Tokio

 271. Pingback: alles weitere finden Sie hier ...

 272. Pingback: lesen Sie den ganzen Beitrag ...

 273. Pingback: hier klicken ...

 274. Pingback: Test

 275. Pingback: hier geht's weiter

 276. Pingback: alles weitere hier ...

 277. Pingback: alles weitere hier ...

 278. Pingback: den Artikel finden Sie hier

 279. Pingback: alles weitere finden Sie hier

 280. Pingback: hier geht's weiter

 281. Pingback: fur mehr Infos hier klicken

 282. Pingback: facebook auto like

 283. Pingback: toxic gas detector

 284. Pingback: alle Meldungen finden Sie hier

 285. Pingback: where to get cannabis oil online

 286. Pingback: alle Meldungen finden Sie hier ...

 287. Pingback: Replacement windows and doors

 288. Pingback: this web site

 289. Pingback: patent filing services

 290. Pingback: InventHelp Commercial

 291. Pingback: inventions ideas

 292. Pingback: taxi booking

 293. Pingback: Seguro

 294. Pingback: seguros medicos miami

 295. Pingback: specsavers home visit

 296. Pingback: Erie insurance quotes

 297. Pingback: تهویه مطبوع ساختمان

 298. Pingback: professional photographers Bundaberg

 299. Pingback: extension

 300. Pingback: repairreplacementglass Florida

 301. Pingback: Reductil kaufen

 302. Pingback: Anabole steroide kaufen Deutschland

 303. Pingback: macbook air repair dubai

 304. Pingback: federal legal services corporation

 305. Pingback: aa abogados

 306. Pingback: Edmonton Locksmith

 307. Pingback: engagement gifts

 308. Pingback: Fabricantes de Cerramientos de Aluminio

 309. Pingback: Divorcios y de Familia Zaragoza

 310. Pingback: 카지노게임사이트

 311. Pingback: iphone 7 plus screen repair

 312. Pingback: Seguros Banorte

 313. Pingback: comprar reproducciones para youtube

 314. Pingback: kiev üniversitesi

 315. Pingback: ukrayna üniversite taban puanlarý

 316. Pingback: ukrayna üniversiteleri

 317. Pingback: ukrayna üniversiteleri

 318. Pingback: ukrayna Eðitim Danýþmanlýðý

 319. Pingback: ukrayna üniversiteleri

 320. Pingback: ukraynadaki üniversiteler

 321. Pingback: ukraynada üniversite

 322. Pingback: eðitim ukraynada

 323. Pingback: ukraynada eðitim denklik

 324. Pingback: odessa politeknik

 325. Pingback: politeknik üniversitesi

 326. Pingback: kiev politeknik üniversitesi

 327. Pingback: bulgaristan üniversiteleri

 328. Pingback: makedonya üniversitesi

 329. Pingback: kosova üniversiteleri

 330. Pingback: yurtdýþýnda master

 331. Pingback: yurtdýþýnda doktora

 332. Pingback: yurtdýþýnda eðitim

 333. Pingback: yurtdýþýnda üniversite

 334. Pingback: exportaciones paises arabes

 335. Pingback: yurtdýþýnda týp eðitimi

 336. Pingback: yurtdýþýnda mimarlýk

 337. Pingback: azerbaycanda eðitim

 338. Pingback: bosna üniversitesi

 339. Pingback: odessa politeknik üniversitesi

 340. Pingback: kiev politeknik üniversitesi

 341. Pingback: kiev havacýlýk üniversitesi

 342. Pingback: karazin üniversitesi

 343. Pingback: belarus üniversiteleri

 344. Pingback: stem nedir

 345. Pingback: yurtdýþýnda uzaktan eðitim

 346. Pingback: sumy üniversitesi

 347. Pingback: yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler

 348. Pingback: subastas

 349. Pingback: Buy cerebrolysin

 350. Pingback: Ikov Unlimited Gold Bot

 351. Pingback: Best Ikov Bot Earn $6o Daily

 352. Pingback: Инцест

 353. Pingback: tytporno.online/main/

 354. Pingback: Смотреть порно онлайн - TRAHER

 355. Pingback: Порно бесплатно - 2Porno

 356. Pingback: zadrot.name/main/

 357. Pingback: drochila.online/russkoe-porno/

 358. Pingback: drocha.tv/main/

 359. Pingback: 토토

 360. Pingback: Whatsapp profesional

 361. Pingback: clases de produccion musical

 362. Pingback: 해외토토사이트

 363. Pingback: 안전놀이터

 364. Pingback: Link Alternatif BandarQQ

 365. Pingback: Consulta psicologo malaga

 366. Pingback: Hotels in boca chica

 367. Pingback: motel 6 georgetown

 368. Pingback: motel 6 normal

 369. Pingback: best artificial intelligence course in pune

 370. Pingback: Duke Saragono

 371. Pingback: ladies salon

 372. Pingback: Melanie Bowen

 373. Pingback: 먹튀

 374. Pingback: hype

 375. Pingback: images

 376. Pingback: 토토

 377. Pingback: underfloor heating

 378. Pingback: 슈어맨

 379. Pingback: HUD Reverse Mortgage

 380. Pingback: hotel kuala lumpur

 381. Pingback: funny corn cartoons

 382. Pingback: 123 movies

 383. Pingback: Reverse Mortgage Advisors

 384. Pingback: medical collections on credit report

 385. Pingback: njtdfgadulo

 386. Pingback: best essay help

 387. Pingback: top rated essay writing service

 388. Pingback: customessaywriterbyz.com

 389. Pingback: how to write dissertation

 390. Pingback: essays writing help

 391. Pingback: doctoral thesis database

 392. Pingback: best write my paper website

 393. Pingback: writing a thesis paper

 394. Pingback: can you buy research papers online

 395. Pingback: buy cialis online

 396. Pingback: viagra price comparison

 397. Pingback: cialis vs viagra

 398. Pingback: online pharmacy india

 399. Pingback: peoples pharmacy

 400. Pingback: london drugs canada

 401. Pingback: Extra Super Avana

 402. Pingback: viagra

 403. Pingback: cialis online purchase canada

 404. Pingback: cialis for daily use disount

 405. Pingback: buy cialis uk no prescription

 406. Pingback: 800 mg black cialis over night ship 800 mg

 407. Pingback: cialis in melbourne australia

 408. Pingback: college admission essay help

 409. Pingback: thesis statistics help

 410. Pingback: essay on customer service

 411. Pingback: theses and dissertations

 412. Pingback: help with writing a thesis

 413. Pingback: best custom essay writing service

 414. Pingback: cheap essay writers

 415. Pingback: help with your paper

 416. Pingback: best deals on cialis super active plus online

 417. Pingback: viagra vs cialis reviews

 418. Pingback: free online pharmacy technician practice test

 419. Pingback: safe online pharmacy reviews

 420. Pingback: losartan and amlodipine

 421. Pingback: atorvastatin when to take

 422. Pingback: what is the difference between nexium and prilosec

 423. Pingback: what does prozac feel like

 424. Pingback: sertraline half life

 425. Pingback: neurontin and lyrica are highly toxic to new brain synapses

 426. Pingback: does cymbalta cause weight gain

 427. Pingback: triamterene hydrochlorothiazide side effects

 428. Pingback: what are the most common side effects of atorvastatin

 429. Pingback: lexapro and pregnancy

 430. Pingback: 1

 431. Pingback: ivermectin dosage for scabies in humans

 432. Pingback: ivermectin reviews

 433. Pingback: ivermectin

 434. Pingback: ivermectin dosage for cats mange

 435. Pingback: ivermectin canada buy

 436. Pingback: pour on ivermectin for cats

 437. Pingback: daily dose of cialis

 438. Pingback: can you take viagra with high blood pressure

Leave a Reply