Aktuale

NJOFTIM: Mbrojtja e temës së magjistraturës së kandidatit Arbër Shaqiri

Ju njoftojmë se më datë 25.12.2020 (e premte), prej ora 14:00, në sallën e Institutit, do të bëhet mbrojtja publike e tema e magjistraturës së kandidatit për magjistër të shkencave të historisë dhe marrëdhënieve ndërkombëtare Arbër Shaqiri: “Ndikimi i lajmeve të rreme në proceset zgjedhore në skenën politike ndërkombëtare dhe …

Lexo më shumë »

Universiteti “Fehmi Agani” nga Gjakova dhe ITShKSh, marrëveshje bashkëpunimi

Shkup, 5 dhjetor – Një delegacion i Universitetit publik “Fehmi Agani” nga  Gjakova në krye me rektorin – Prof. dr. Artan Nimani, dje vizitoi Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Shkup, me ç’rast u shkëmbyen shumë përvoja e njohuri, të cilat në të ardhmen pritet të shndërrohen në …

Lexo më shumë »

Ambasadori francez Cyrrile Baumgartner vizitoi Institutin /MK / EN

Shkup, 4 dhjetor – Të enjten pasdite Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Shkup e nderoi me vizitën e tij, Shkëlqesia e Tij, z. Cyrille Baumgartner, ambasador i porsaemëruar i Francës në Maqedoninë e Veriut, i shoqëruar nga këshilltari i parë, njëkohësisht zëvendësambasador, z. Stanislas Mrozek, si …

Lexo më shumë »

Telegram-urimi me rastin e zgjedhjes së kryetarit të ri të BFI-së

Lexo më shumë »