ITSHKSH do të mbajë konferencë për Shkupin ndërmjet dy luftërave botërore

f1

Shkup – Më 14 dhe 15 tetor 2015, për herë të parë në Shkup do të mbahet konferencë shkencore historike, e cila do t’i kushtohet jetës shoqërore të shqiptarëve në Shkup dhe rrethinë ndërmjet dy luftërave botërore.

Konferenca organizohet nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup, mbështetur nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës e Republikës së Maqedonisë.

Në këtë konferencë shkencore, me punimet e tyre do të marrin pjesë mbi 30 studiues të njohur nga shumë qendra shkencore të vendit dhe jashtë, të cilët do të sjellin fakte dhe dëshmi të reja për historinë e shqiptarëve të Shkupit dhe rrethinës në periudhën ndërmjet dy luftërave botërore.

Falë përshëndetëse do të kenë: ministri i Arsimit dhe Shkencës, z.Abdilaqim Ademi, drejtori i Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup, Dr.Skender Asani, drejtori i Institutit të Historisë në Tiranë, akademik Beqir Meta, drejtori i Institutit të Historisë në Prishtinë, Prof.dr.Sabit  Syla, dhe drejtori i Institutit Albanologjik të Prishtinës, Prof.dr. Hysen Matoshi.

Në kuadër të këtij aktiviteti, do të prezantohet edhe projekti: “Veshja popullore në rajonin e Karshiakës” nga Dr. Bukurije Mustafa, mbështetur nga Ministria e Kulturës e Republikës së Maqedonisë.

Ndryshe, brenda këtij viti, ITSHKSH organizoi edhe konferencën ndërkombëtare “Shqiptarët dhe sllavët” me Edkart Institutin nga Berlini, konferencën për Isa Boletinin nën organizimin e tre instituteve shqiptare Tiranë-Prishtinë-Shkup, me çka arriti që shkencërisht të etablohet si në rrafshin kombëtar, po ashtu edhe në atë ndërkombëtar. /www.itsh.edu.mk/

Shikoni gjithashtu

Takim i rëndësishëm i Institutit dhe BFI-së në Drejtorinë e Vakëfit në Ankara

Një ekip i studiuesve të Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve, i udhëhequr …

272 comments

 1. Pingback: Earn 300K Satoshi NO Deposit

 2. Pingback: Ikov Bot - Earn Gold with Unlimited Votes

 3. Pingback: Accurate Forex Signals

 4. Pingback: motel 6 marana

 5. Pingback: motel 6 duncanville

 6. Pingback: 먹튀

 7. Pingback: images

 8. Pingback: hype

 9. Pingback: Keto slim l Keto slim gia bao nhieu l Keto slim mua o dau l Keto slim co tot khong

 10. Pingback: tempat percutian menarik indonesia

 11. Pingback: Reverse Mortgage at 61

 12. Pingback: sports cartoons

 13. Pingback: 123movies

 14. Pingback: green and white plaid bikini

 15. Pingback: SD-WAN technology

 16. Pingback: how to get help in windows

 17. Pingback: Stahlwandpool

 18. Pingback: how to delete medical collections from credit report

 19. Pingback: how to purchase Cialis 40 mg

 20. Pingback: cheapest propecia 1mg

 21. Pingback: cheap actos 15 mg

 22. Pingback: amaryl 1 mg online

 23. Pingback: cheapest amoxicillin 250mg

 24. Pingback: cheap amoxicillin 500 mg

 25. Pingback: antivert 25 mg canada

 26. Pingback: arava 20 mg purchase

 27. Pingback: aricept 5mg australia

 28. Pingback: avapro 150 mg coupon

 29. Pingback: buy baclofen 10 mg

 30. Pingback: where can i buy Premarin 0,625mg

 31. Pingback: casodex without a doctor prescription

 32. Pingback: buy catapres

 33. Pingback: ceclor 500mg without a doctor prescription

 34. Pingback: ceftin nz

 35. Pingback: celebrex nz

 36. Pingback: celexa 10 mg without a prescription

 37. Pingback: cephalexin 500mg nz

 38. Pingback: cipro prices

 39. Pingback: claritin coupon

 40. Pingback: casino online real money

 41. Pingback: real money casino games

 42. Pingback: online casinos real money

 43. Pingback: slot games online

 44. Pingback: slot machines

 45. Pingback: virgin casino online nj

 46. Pingback: online casinos usa

 47. Pingback: sugarhouse casino online nj

 48. Pingback: free slots

 49. Pingback: online casinos usa

 50. Pingback: car insurance quotes online

 51. Pingback: infinity car insurance quotes company

 52. Pingback: best auto and home insurance companies

 53. Pingback: automobile insurance

 54. Pingback: usaa car insurance

 55. Pingback: veterans car insurance quotes usaa

 56. Pingback: everest car insurance quotes

 57. Pingback: car insurance quotes texas online

 58. Pingback: aaa car insurance

 59. Pingback: auto car insurance quotes

 60. Pingback: check cashing near me

 61. Pingback: apply for payday loans online

 62. Pingback: unsecured payday loans

 63. Pingback: installment loans no credit checks

 64. Pingback: quick loans no credit check

 65. Pingback: small bad credit loans

 66. Pingback: low interest payday loans

 67. Pingback: usa personal loans

 68. Pingback: the best cbd oil on the market

 69. Pingback: vg cbd oil

 70. Pingback: cbd cannabis oil for pain

 71. Pingback: is cbd oil legal in kentucky

 72. Pingback: cbd oil for sale colorado

 73. Pingback: cbd oil mg dosage for anxiety

 74. Pingback: cbd oil dosage for breast cancer

 75. Pingback: benefits of cbd hemp oil

 76. Pingback: medical cannabis oil for sale high cbd rso

 77. Pingback: buy custom essays online

 78. Pingback: online essay writing

 79. Pingback: web assign utah

 80. Pingback: college essay writing service reviews

 81. Pingback: how to write argument essay

 82. Pingback: write my essay service

 83. Pingback: pay to do homework

 84. Pingback: admission essay writing service

 85. Pingback: paper writer

 86. Pingback: essay paper writing services

 87. Pingback: cleocin nz

 88. Pingback: cheapest clomid

 89. Pingback: how to buy clonidine

 90. Pingback: clozaril 100 mg without prescription

 91. Pingback: where to buy colchicine 0,5 mg

 92. Pingback: symbicort inhaler over the counter

 93. Pingback: combivent prices

 94. Pingback: coreg 25 mg united states

 95. Pingback: graduate school essay writing service

 96. Pingback: compazine 5mg without a prescription

 97. Pingback: coumadin 2mg otc

 98. Pingback: cozaar 100mg coupon

 99. Pingback: https://customessaywriterbyz.com

 100. Pingback: dissertation assistance service

 101. Pingback: crestor 5 mg online pharmacy

 102. Pingback: help writing essays

 103. Pingback: cymbalta 30mg united states

 104. Pingback: cheapest essay writing service

 105. Pingback: can i pay someone to write my paper

 106. Pingback: dapsone caps uk

 107. Pingback: thesis to book

 108. Pingback: purchase research paper online

 109. Pingback: phd thesis defense

 110. Pingback: cheap ddavp 10 mcg

 111. Pingback: depakote price

 112. Pingback: diamox 250mg no prescription

 113. Pingback: differin no prescription

 114. Pingback: diltiazem cost

 115. Pingback: doxycycline 100mg without a doctor prescription

 116. Pingback: dramamine 50mg price

 117. Pingback: where to buy elavil

 118. Pingback: erythromycin without a doctor prescription

 119. Pingback: etodolac no prescription

 120. Pingback: how to purchase flomax 0,2 mg

 121. Pingback: cheap flonase nasal spray

 122. Pingback: where to buy garcinia cambogia caps

 123. Pingback: cheap geodon 80mg

 124. Pingback: hyzaar 12,5 mg tablet

 125. Pingback: imdur usa

 126. Pingback: daily cialis

 127. Pingback: canadian pharmacy cialis

 128. Pingback: imitrex for sale

 129. Pingback: imodium usa

 130. Pingback: best place to buy viagra online

 131. Pingback: click here for more

 132. Pingback: this post

 133. Pingback: imuran nz

 134. Pingback: indocin united kingdom

 135. Pingback: lamisil 250 mg united kingdom

 136. Pingback: levaquin over the counter

 137. Pingback: lopid 300mg cost

 138. Pingback: lopressor 50mg pharmacy

 139. Pingback: luvox 100 mg purchase

 140. Pingback: macrobid generic

 141. Pingback: meclizine cheap

 142. Pingback: pharmacy uk

 143. Pingback: mestinon 60mg online pharmacy

 144. Pingback: micardis australia

 145. Pingback: online pharmacy canada

 146. Pingback: mobic 15 mg online pharmacy

 147. Pingback: where can i buy motrin 600mg

 148. Pingback: nortriptyline 25 mg no prescription

 149. Pingback: periactin prices

 150. Pingback: viagra

 151. Pingback: cheapest phenergan 25 mg

 152. Pingback: plaquenil usa

 153. Pingback: prednisolone cheap

 154. Pingback: prevacid prices

 155. Pingback: prilosec australia

 156. Pingback: proair inhaler 100 mcg united kingdom

 157. Pingback: procardia for sale

 158. Pingback: proscar united kingdom

 159. Pingback: where can i buy protonix 40mg

 160. Pingback: provigil without a prescription

 161. Pingback: pulmicort canada

 162. Pingback: pyridium tablet

 163. Pingback: reglan 10mg online

 164. Pingback: remeron 30mg without a doctor prescription

 165. Pingback: retin-a cream tablet

 166. Pingback: revatio 20 mg no prescription

 167. Pingback: risperdal usa

 168. Pingback: robaxin 500 mg online pharmacy

 169. Pingback: rogaine 5% price

 170. Pingback: seroquel 50 mg otc

 171. Pingback: singulair nz

 172. Pingback: skelaxin australia

 173. Pingback: spiriva united states

 174. Pingback: tenormin 100mg cost

 175. Pingback: thorazine generic

 176. Pingback: toprol prices

 177. Pingback: tricor price

 178. Pingback: valtrex 1000mg generic

 179. Pingback: vantin 100 mg pharmacy

 180. Pingback: verapamil purchase

 181. Pingback: voltaren 50 mg without a doctor prescription

 182. Pingback: where to buy wellbutrin

 183. Pingback: zanaflex 2mg pharmacy

 184. Pingback: zestril purchase

 185. Pingback: you can try here

 186. Pingback: visit our website

 187. Pingback: where to buy zocor 20 mg

 188. Pingback: cheapest zovirax 200mg

 189. Pingback: zyloprim united kingdom

 190. Pingback: zyprexa canada

 191. Pingback: zyvox 600mg tablet

 192. Pingback: sildenafil canada

 193. Pingback: cheapest tadalafil

 194. Pingback: furosemide 100 mg otc

 195. Pingback: escitalopram 20mg generic

 196. Pingback: aripiprazole 20mg prices

 197. Pingback: how to buy pioglitazone 15 mg

 198. Pingback: spironolactone 100 mg uk

 199. Pingback: fexofenadine 180mg prices

 200. Pingback: glimepiride 4 mg medication

 201. Pingback: where can i buy meclizine

 202. Pingback: leflunomide coupon

 203. Pingback: atomoxetine price

 204. Pingback: donepezil purchase

 205. Pingback: anastrozole united states

 206. Pingback: cheap irbesartan 150 mg

 207. Pingback: dutasteride 0,5mg united states

 208. Pingback: olmesartan 10 mg generic

 209. Pingback: buy buspirone 5 mg

 210. Pingback: clonidinemg generic

 211. Pingback: cefuroxime cost

 212. Pingback: how to purchase celecoxib 100mg

 213. Pingback: cialis

 214. Pingback: citalopram no prescription

 215. Pingback: cephalexin without a prescription

 216. Pingback: ciprofloxacin australia

 217. Pingback: best price cialis supper active

 218. Pingback: cialis for sale in canada

 219. Pingback: clindamycin without prescription

 220. Pingback: clozapine cost

 221. Pingback: prochlorperazine united states

 222. Pingback: carvedilol 3.12 mg uk

 223. Pingback: generic cialis india

 224. Pingback: warfarin 5 mg no prescription

 225. Pingback: rosuvastatin 20 mg uk

 226. Pingback: viagrasuperforte

 227. Pingback: where can i buy divalproex 125 mgorder divalproex

 228. Pingback: cheap tolterodine 1 mg

 229. Pingback: acetazolamide 250 mg usa

 230. Pingback: cialis free canada

 231. Pingback: fluconazole 50 mg pills

 232. Pingback: phenytoin tablet

 233. Pingback: cheap oxybutynin

 234. Pingback: doxycycline 100 mg online

 235. Pingback: bisacodyl 5mg online pharmacy

 236. Pingback: venlafaxine 37.5 mg coupon

 237. Pingback: where can i buy amitriptyline

 238. Pingback: permethrin 30g prices

 239. Pingback: erythromycin 500mg without a prescription

 240. Pingback: estradiol cheap

 241. Pingback: etodolac 200mg without a prescription

 242. Pingback: tamsulosin 0.4mg purchase

 243. Pingback: fluticasone mcg generic

 244. Pingback: alendronate for sale

 245. Pingback: nitrofurantoin no prescription

 246. Pingback: cheapest glipizide 10 mg

 247. Pingback: hydrochlorothiazide 5 mg coupon

 248. Pingback: how to buy isosorbide

 249. Pingback: sumatriptan 100 mg australia

 250. Pingback: loperamide canada

 251. Pingback: azathioprine 50mg medication

 252. Pingback: propranolol 40mg online pharmacy

 253. Pingback: indomethacin 50 mg prices

 254. Pingback: lamotrigine australia

 255. Pingback: terbinafine australia

 256. Pingback: digoxin online pharmacy

 257. Pingback: atorvastatin generic

 258. Pingback: gemfibrozil 300 mg without a doctor prescription

 259. Pingback: metoprolol 25mg prices

 260. Pingback: clotrimazole usa

 261. Pingback: cheapest metoclopramide 10mg

 262. Pingback: where to get free samples of cialis

 263. Pingback: cialis uk online

 264. Pingback: prescription drugs without doctor approval

 265. Pingback: cialis egypt

 266. Pingback: side effects of lipitor generic

 267. Pingback: how to come off fluoxetine 20 mg

 268. Pingback: what is the difference between nexium and prilosec

 269. Pingback: lexapro withdrawals

 270. Pingback: ivermectin cvs

 271. Pingback: what happens when a girl takes viagra

 272. Pingback: ivermectin 3mg for lice

Lini një Përgjigje