Vizitë e ambasadorit bullgar, z.Ivan Petkov, në ITSHKSH

amb.bull.1

Shkup, 05.03.2015 – Sot Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup, e vizitoi Ambasadori i Republikës së Bullgarisë në Shkup, z. Ivan Petkov, i shoqëruar nga Sekretari i parë i ambasadës, z. Angel Banxhov.

Drejtori i ITSHKSH-së, Dr.Skender Asani, theksoi se ka një vazhdimësi të bashkëpunimit mes shqiptarëve dhe bullgarëve që nga periudha e Rilindjes Kombëtare Shqiptare, kur një numër i madh i rilindësve tanë e zhvilluan veprimtarinë e tyre në Sofje, përmes klubeve, librave e gazetave. Ndërsa, tani interesi i përbashkët është që të zhvillohen këto lidhje në sferën e shkencës, arsimit e kulturës.

Ambasadori bullgar, duke uruar për punën e deritashme të Institutit, thekosi se Ambasada e Bullgarisë, do të angazhohet që të jetë një urë lidhjeje mes ITSHKSH-së, institucioneve shkencore dhe arkivave bullgare, kur ka material të bollshëm edhe për historinë, kulturën dhe të kaluarën e shqiptarëve dhe bullgarëve. Ai me këtë rast, për bibliotekën e ITSHKSH-së dhuroi disa libra të rëndësishëm dhe të vjetër nga sfera e historisë.

Gjatë takimit u konkludua, që në të ardhmen të ketë pjesëmarrje të përbashkëta të kuadrit arsimor e shkencor në disa organizime kulturore dhe shkencore në Shkup dhe Sofje. /www.itsh.edu.mk/

amb.bull.2

Facebook Koment

Shikoni gjithashtu

Ambasadori hungarez përgëzoi hapjen e Departamentit për Holokaustin

Shkup, 21 mars 2019 – Drejtori i ITSHKSH-së, Skender Asani dhe hulumntuesja shkencore Nora Maliqi, …

168 comments

 1. Pingback: essay writing

 2. Pingback: best press release distribution service

 3. Pingback: press release distribution

 4. Pingback: 123movieshub

 5. Pingback: SEO tips 2019

 6. Pingback: anti rayap

 7. Pingback: Chicago Escort

 8. Pingback: Chicago Escorts

 9. Pingback: DC Escort

 10. Pingback: Tysons Corner Escort

 11. Pingback: geico insurance

 12. Pingback: nerf gun việt nam

 13. Pingback: review for InventHelp

 14. Pingback: invention patent

 15. Pingback: youtube.com

 16. Pingback: Geico auto insurance quote online

 17. Pingback: dc-dc converter manufacturer

 18. Pingback: discussion

 19. Pingback: Berita Terkini

 20. Pingback: state farm insurance quote

 21. Pingback: costco quotes

 22. Pingback: Homeowner s insurance quotes

 23. Pingback: photo lock app store

 24. Pingback: cash loans online

 25. Pingback: xe nâng hàng Heli

 26. Pingback: Vedic Yagya

 27. Pingback: InventHelp George Foreman Commercial

 28. Pingback: Market Correction Vs Back Breaking Market Correction

 29. Pingback: làm bằng đại học có hồ sơ gốc

 30. Pingback: backstreet boys dna tour

 31. Pingback: swiss casinos

 32. Pingback: invention ideas

 33. Pingback: streaming movie

 34. Pingback: make money online

 35. Pingback: composite decking manufacturers

 36. Pingback: incaltaminte barbati

 37. Pingback: odzyskiwanie danych Konin

 38. Pingback: odzyskiwanie danych z telefonu Częstochowa

 39. Pingback: geicoautoinsurance

 40. Pingback: فروش سرور اچ پی

 41. Pingback: فروش سرور سوپرمیکرو

 42. Pingback: پوکه عدسی

 43. Pingback: پوکه عدسی

 44. Pingback: SERVICII

 45. Pingback: dàn karaoke

 46. Pingback: ogłoszenia usługi ogrodnicze Wrocław

 47. Pingback: visit

 48. Pingback: click here

 49. Pingback: geico insurance auto

 50. Pingback: geico auto

 51. Pingback: Auto insurance quotes

 52. Pingback: Odzyskiwanie danych z raid 1 Ruda Śląska

 53. Pingback: Odzyskiwanie danych z nieprzydzielonej partycji Gdańsk

 54. Pingback: Odzyskiwanie danych z telefonu z rozbitym ekranem Gliwice

 55. Pingback: Odzyskane skasowane kontakty z telefonu Łódź

 56. Pingback: 17 BOTS to Make Money Online 2019

 57. Pingback: https://www.youtube.com/watch?v=ZwX-1oTS_V8

 58. Pingback: Computer Repair in Clermont FL

 59. Pingback: invention idea

 60. Pingback: patenting an idea

 61. Pingback: InventHelp George Foreman

 62. Pingback: InventHelp Pittsburgh Headquarters

 63. Pingback: write essay my

 64. Pingback: can you patent an idea

 65. Pingback: InventHelp New Products

 66. Pingback: best writer essay

 67. Pingback: Earn $2000+ Monthly Autopilot Systems

 68. Pingback: super site

 69. Pingback: BEZPIECZNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

 70. Pingback: Ewen Chia's Autopilot Income

 71. Pingback: New Unique Weight Loss Method

 72. Pingback: couples retreat near me

 73. Pingback: GET Facebook Bot

 74. Pingback: Odzyskiwanie danych z dysków zewnętrznych Łódź

 75. Pingback: Odzyskiwanie danych z dysku Kraków cena

 76. Pingback: entry level jobs

 77. Pingback: GEICO home insurance quote

 78. Pingback: esurance auto insurance

 79. Pingback: Progressive quote

 80. Pingback: the general inc

 81. Pingback: kiss tickets 2019

 82. Pingback: link

 83. Pingback: مشاوره تحصیلی

 84. Pingback: Homeowner s insurance quotes

 85. Pingback: car insurance texas

 86. Pingback: Agen Bola Terpercaya

 87. Pingback: Vacancy List RAS 2018

 88. Pingback: poker online indonesia

 89. Pingback: invention help

 90. Pingback: inventhelp

 91. Pingback: InventHelp TV Commercial

 92. Pingback: InventHelp Office Locations

 93. Pingback: InventHelp New Products

 94. Pingback: Invent Help

 95. Pingback: patent a product

 96. Pingback: InventHelp review

 97. Pingback: technology

 98. Pingback: how do i patent an idea

 99. Pingback: how to patent a product idea

 100. Pingback: InventHelp Company

 101. Pingback: dama

 102. Pingback: how to create an invoice for donation

 103. Pingback: how to make an invoice for free

 104. Pingback: Free Instagram Auto Commenter

 105. Pingback: Purchase Instagram Comments

 106. Pingback: Auto Like

 107. Pingback: bhimsena

 108. Pingback: depart pl

 109. Pingback: autoszyby.org

 110. Pingback: CIT

 111. Pingback: Marcin Pietrusiński

 112. Pingback: KANCELARIA PODATKOWA ONLINE

 113. Pingback: showknow.pl

 114. Pingback: چتر عدالت طاهری

 115. Pingback: چتر عدالت طاهری

 116. Pingback: bague solitaire diamant

 117. Pingback: couples retreat indiana

 118. Pingback: marriage counseling retreat indiana

 119. Pingback: kids songs collection

 120. Pingback: sleep music for kids

 121. Pingback: thienha casino

 122. Pingback: Social Network

 123. Pingback: قیمت تور کانادا

 124. Pingback: تور ترکیه ارزان

 125. Pingback: dịch vụ chuyển nhà

 126. Pingback: Acciones Banco Popular

 127. Pingback: نرم افزار مالی

 128. Pingback: Carpet Cleaning San Diego

 129. Pingback: Local Moving

 130. Pingback: Residential Moving

 131. Pingback: Moving Company

 132. Pingback: CBD edibles

 133. Pingback: 123 movies

 134. Pingback: 123netflix

 135. Pingback: money loan

 136. Pingback: San Diego Residential Movers

 137. Pingback: Long Distance Movers

 138. Pingback: Deposit

 139. Pingback: alliance diamant

 140. Pingback: see it here

 141. Pingback: post

 142. Pingback: Bouncy Castle Hire

 143. Pingback: https://thietbinhabeproyal.com/bep-tu-faster

 144. Pingback: https://thietbinhabeproyal.com/bep-tu-malloca

 145. Pingback: Internet Marketing

 146. Pingback: Buy Ritalin Online at Low Prices

 147. Pingback: creative buy cheap suite adobe

 148. Pingback: Casas Cueva Spa

 149. Pingback: alquiler casas cueva

 150. Pingback: inventhelp reviews

 151. Pingback: invent help

 152. Pingback: InventHelp Success Stories

 153. Pingback: words about essay education

 154. Pingback: InventHelp Invention News

 155. Pingback: ideas inventions

 156. Pingback: inventhelp review

 157. Pingback: InventHelp TV Commercials

 158. Pingback: sufit napinany w łazience

 159. Pingback: www.prezentynachrzest.rzeszow.pl

 160. Pingback: vape shop surrey

 161. Pingback: http://lk21ganool.com

 162. Pingback: sell puppy

 163. Pingback: Pet order remover

 164. Pingback: https://trangdongho.vn/dong-ho-citizen-nam

 165. Pingback: light therapy for skin

 166. Pingback: contact quickbooks support

 167. Pingback: magento 2 custom options

 168. Pingback: itoris magento extensions

Lini një Përgjigje