NJOFTIM – Më 12 gusht, meshë në gjuhën shqipe në Shkup

kucamajketereze

Me rastin e 100 vjetorit të themelimit të bandës muzikore “Zani i maleve” nga i ati i Nënë Terezës – Kolë Bojaxhiu, 100 vjetorit të çlirimit të Shkupit dhe në kuadër të festimeve për 100 vjetorin e shtetit shqiptar, për respekt të të gjithë veprimtarëve të cilët ndër vite kontribuuan për lirinë dhe identitetin shqiptar, Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve, organizon një meshë në gjuhën shqipe.

Mesha do të mbahet më datë 12.08.2012 (e diel), në ora 12.00 në Shtëpinë e Nënës Terezë në Shkup, nën udhëheqjen e Don Viktor Sopit.

 

 ………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Facebook Koment

Shikoni gjithashtu

Gjuha shqipe e Gonxhe Bojaxhiut, në sheshin e Shkupit

Shkup, 27.6.2020 – Dyzet vjet më parë nobelistja e paqes Anjezë Gonxhe Bojaxhiu – Nënë …

Lini një Përgjigje