Asani vazhdoi aktivitetet kulturore në Nju Jork

SHBA1

Nju Jork – Drejtori i Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup, Dr. Skender Asani, ka vazhduar aktivitetet kulturore në Nju Jork, gjatë qëndrimit disaditor në SHBA. Ai ka zhvilluar disa takime edhe me komunitetin shqiptar të këtij vendi, ku janë diskutuar kryesisht çështjet e natyrës kulturore dhe shkencore.

Kështu, në Qendrën Kulturore Shqiptaro – Amerikane në Rivendale të New Jersey-t, u promovuan librat e autorëve shqiptarë në SHBA, Dr.Valbona Karanxha, Dr.Grid Rroji dhe Dr.Shenasi Rama, dhe u zhvillua një debat domethënës. Me këtë rast, drejtori ITSHKSH-së, Dr.Skender Asani, me një këndvështrim të një historiani dhe intelektuali i cili jeton dhe punon në atdhe, ndihmoi konsiderueshëm debatin duke diskutuar për rrënjet e së keqes shoqërore shqiptare, dhe rrugëve të mundshme për tejkalimin e problemeve tona.

Bashkëatdhetari nga Maqedonia, Esat Ahmeti, i cili jeton dhe vepron në SHBA, në rolin e promotorit, theksoi rëndësinë e mbajtjes gjallë të mërgatës shqiptare përmes zhvillimit të kulturës dhe shkencës, si e vetmja rrugë e cila premton ardhmëri të sigurtë për popullin tonë.

Ditë më parë, drejtori Asani, bashkë me kryetarin e Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë, h.Sulejman ef.Rexhepi, bëri vizitë në Qendrën Islame Shqiptare në New York, ku u pritën nga imami i kësaj qendre, Omer ef. Kadriu.

Delegacioni nga Maqedonia po qëndron në SHBA me rastin e hapjes së ekspozitës “Guximi qytetar në kohë të vështira”, e cila përmes 34 fotografive dhe dokumenteve autentike, pasqyron historitë rreth shpëtimit të hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Kjo ekspozitë u hap në Nju Jork dhe Uashington, dhe nxiti vëmendjen e publikut amerikan, me besën e fortë shqiptare, si një institucion i veçantë i cili nuk haset në asnjë popull tjetër në këto përmasa. /www.itsh.edu.mk/

SHBA2

Facebook Koment

Shikoni gjithashtu

Dr. Asani, pjesëmarrës në takimin vjetor botëror të programit MERRI

Shkup, 17.09.2020 –  Për tri ditë me radhë (15,16,17 shtator), me ftesë të Departamentit të …

313 comments

 1. Pingback: real estate photographer sunshine coast

 2. Pingback: photographer Hervey Bay

 3. Pingback: roulette strategy

 4. Pingback: sisteme ruleta

 5. Pingback: DIGITAL INNOVATION HOUSE

 6. Pingback: https://sherrypleasant.wordpress.com/tag/inventhelp-startups/page/2/

 7. Pingback: inventhelp caveman commercials

 8. Pingback: instant pay

 9. Pingback: cameron highlands resort

 10. Pingback: https://melvindodgen.wordpress.com/tag/inventhelp-patent/

 11. Pingback: InventHelp Products

 12. Pingback: Roofing and exteriors Calgary

 13. Pingback: klinik raden saleh

 14. Pingback: website

 15. Pingback: http://wiseman.harrington-artwerkes.com/list-simple-developments-make-life-easier/

 16. Pingback: http://www.pearltrees.com/beverlylubik/inventhelp-news/id20570912/item225434057

 17. Pingback: http://gracesimmon.soup.io/post/646511569/InventHelp-Can-Help-with-Your-New-Invention

 18. Pingback: http://palmer.promosijakarta.com/all-that-should-i-do-who-have-my-invention-idea/

 19. Pingback: formation hypnose

 20. Pingback: dịch vụ tư vấn pháp luật

 21. Pingback: http://www.pearltrees.com/jamesmeltonn/inventhelp-jobs/id21196219/item230282465

 22. Pingback: http://burnett.jasamarketingsurabaya.com/simply-go-ideas-reality/

 23. Pingback: Dịch vụ chuyển nhà

 24. Pingback: Best Service Dog Breeds

 25. Pingback: https://patriciaswanson.blogspot.com/2018/09/don-give-up-on-your-invention-idea-turn.html

 26. Pingback: http://karma.thetoadiesrock.com/patenting-invention-get-step-guide-inventors-conceptualizers-everywhere/

 27. Pingback: http://shyluanna.tumblr.com/post/177973039532/make-your-mark-on-the-world-with-the-input-of

 28. Pingback: https://desireeviveros.wordpress.com/2018/09/10/how-invent-help-assists-with-new-invention-ideas/

 29. Pingback: robe de mariee 2019

 30. Pingback: Wefbee

 31. Pingback: LED Panele

 32. Pingback: auto cost

 33. Pingback: Employment rights advice

 34. Pingback: geico homeowners insurance

 35. Pingback: progresive auto insurance quotes

 36. Pingback: geico ins

 37. Pingback: chrome 2018

 38. Pingback: Indonesia Furniture Gallery

 39. Pingback: Java Furniture Exporter

 40. Pingback: vat numbet spain

 41. Pingback: farmers homeowners insurance quote

 42. Pingback: home insurance rates

 43. Pingback: Geico insurance quotes

 44. Pingback: state farm insurance

 45. Pingback: geico car insurance quote online

 46. Pingback: American family insurance quote

 47. Pingback: lock video on ipad

 48. Pingback: Jamb expo

 49. Pingback: low cost geico insurance

 50. Pingback: autoliker

 51. Pingback: Learn Web Development Online

 52. Pingback: amica quotes

 53. Pingback: brindes personalizados

 54. Pingback: visit

 55. Pingback: patent ideas

 56. Pingback: InventHelp Invention Marketing

 57. Pingback: InventHelp TV Commercial

 58. Pingback: używane kosze na odpady

 59. Pingback: files for sale

 60. Pingback: maryborough portrait photographers

 61. Pingback: دانلود فیلم جدید ایرانی

 62. Pingback: công dụng của tổ yến sào

 63. Pingback: patent a product

 64. Pingback: inventhelp headquarters

 65. Pingback: InventHelp Pittsburgh

 66. Pingback: Tax returns

 67. Pingback: instant payments

 68. Pingback: esurance insurance

 69. Pingback: personalised phone cases

 70. Pingback: plener nad morzem

 71. Pingback: State farm insurance

 72. Pingback: free jamb expo

 73. Pingback: idea patent

 74. Pingback: how to submit a patent

 75. Pingback: inventhelp reviews

 76. Pingback: آموزش صحبت کردن

 77. Pingback: خواص خوراکی ها

 78. Pingback: دانلود کارتون

 79. Pingback: نصاب کاشی

 80. Pingback: go win

 81. Pingback: kitchens for sale

 82. Pingback: terrariumtv alternative

 83. Pingback: facebook liker

 84. Pingback: Press Release Service

 85. Pingback: Keluaran Togel Singapore

 86. Pingback: hourly money

 87. Pingback: بهترین هتل شیراز

 88. Pingback: How to Lose Belly Fat Fast

 89. Pingback: patenting an idea

 90. Pingback: how to get a patent for an idea

 91. Pingback: www.carquotesbyzip.com

 92. Pingback: car insurance quote

 93. Pingback: invention help

 94. Pingback: inventhelp inventions store

 95. Pingback: inventhelp locations

 96. Pingback: team building games experience

 97. Pingback: human bingo

 98. Pingback: auto insurance quote

 99. Pingback: چاپ پدموس

 100. Pingback: پاوربانک تبلیغاتی

 101. Pingback: buy an apartment in pattaya in a new building

 102. Pingback: mua vé máy bay

 103. Pingback: brindes personalizados

 104. Pingback: helpful hints

 105. Pingback: reference

 106. Pingback: Matematyka Wokół Nas Klasa 6 Podręcznik

 107. Pingback: https://sprawdzianyonline.pl

 108. Pingback: spolszczenia4you net

 109. Pingback: https://sprawdzianyszkolne.pl

 110. Pingback: how to pitch an invention idea to a company

 111. Pingback: InventHelp Pittsburgh Headquarters

 112. Pingback: figurine decorative

 113. Pingback: www.darmowe-zdjecia.org

 114. Pingback: Buy Telegram Members

 115. Pingback: حرف آخر

 116. Pingback: auto likes

 117. Pingback: auto likes

 118. Pingback: آرایشگاه عروس

 119. Pingback: تالار عروسی

 120. Pingback: Promotional mirrors

 121. Pingback: נות וירטואלי

 122. Pingback: click here

 123. Pingback: link

 124. Pingback: زيبايي

 125. Pingback: how do i patent an idea

 126. Pingback: patent invention

 127. Pingback: InventHelp New Store Products

 128. Pingback: technology

 129. Pingback: Dominoqq

 130. Pingback: Dominoqq

 131. Pingback: Buy Auto Instagram Followers

 132. Pingback: https://five5stars.co.uk/product/buy-instagram-likes/

 133. Pingback: Agen Judi Bola

 134. Pingback: the Best criminal defense attorney in massachusetts

 135. Pingback: product patent

 136. Pingback: inventions ideas

 137. Pingback: inventhelp locations

 138. Pingback: Geico.com auto insurance

 139. Pingback: sua laptop ha noi

 140. Pingback: best mountain bikes for women

 141. Pingback: best mountain bikes for men

 142. Pingback: best press release

 143. Pingback: آموزش زبان فرانسوی

 144. Pingback: آموزش زبان آلمانی

 145. Pingback: آموزش گرامر انگلیسی

 146. Pingback: فول آلبوم خارجی

 147. Pingback: درج آگهی رایگان

 148. Pingback: سایت صنعتی

 149. Pingback: https://homeinsurance.us.org/inflation-guard-endorsement.html

 150. Pingback: Dominoqq online

 151. Pingback: Domino99

 152. Pingback: jamie oliver homemade burgers

 153. Pingback: jamie oliver homemade burgers

 154. Pingback: trusted site

 155. Pingback: dentystazgierz.pl

 156. Pingback: review dentist long beach

 157. Pingback: Acompanhantes caxias do Sul

 158. Pingback: bypass icloud

 159. Pingback: fetish wear for sale

 160. Pingback: patent ideas

 161. Pingback: inventhelp caveman commercials

 162. Pingback: InventHelp George Foreman

 163. Pingback: patent a product

 164. Pingback: press release

 165. Pingback: press release distribution

 166. Pingback: gomovieshub

 167. Pingback: 123imdb.to

 168. Pingback: SEO tips 2019

 169. Pingback: jasa pembasmi rayap

 170. Pingback: Chicago Escorts

 171. Pingback: Chicago Escort

 172. Pingback: DC Escort

 173. Pingback: tour du lịch đà nẵng

 174. Pingback: ban lego

 175. Pingback: vietnam pots planters

 176. Pingback: inventhelp inventions store

 177. Pingback: InventHelp Store Products

 178. Pingback: InventHelp Intromark

 179. Pingback: InventHelp Office Locations

 180. Pingback: InventHelp Invention Marketing

 181. Pingback: how to patent an invention

 182. Pingback: https://www.youtube.com

 183. Pingback: https://wsiglobalwebdesigns.com/

 184. Pingback: Esurance login

 185. Pingback: Esurance insuranc

 186. Pingback: drone dc-dc converter

 187. Pingback: boards

 188. Pingback: Berita Terkini

 189. Pingback: State and farm quotes

 190. Pingback: costco insurance quote

 191. Pingback: Costco auto insurance quote

 192. Pingback: homeowners insurance quotes

 193. Pingback: instant home insurance quotes

 194. Pingback: elephant car insurance

 195. Pingback: home insurance quotes usaa

 196. Pingback: the general quotes

 197. Pingback: photo locker video locker

 198. Pingback: hid photo

 199. Pingback: سرور کارکرده

 200. Pingback: فروش کامپیوتر دست دوم

 201. Pingback: get cash loans near me

 202. Pingback: xe nang hang

 203. Pingback: InventHelp Product Development

 204. Pingback: InventHelp Office Locations

 205. Pingback: خرید کارتون

 206. Pingback: nha xinh

 207. Pingback: droktredurza

 208. Pingback: cara cek resi lazada

 209. Pingback: http://www.lawncaretampafl.com

 210. Pingback: ratuqq

 211. Pingback: situs aduq

 212. Pingback: làm bằng đại học có hồ sơ gốc

 213. Pingback: backstreet boys concert tickets

 214. Pingback: swiss casinos

 215. Pingback: InventHelp Company

 216. Pingback: inventhelp corporate headquarters

 217. Pingback: what to do with an invention idea

 218. Pingback: trust investment

 219. Pingback: streaming movie

 220. Pingback: make money online

 221. Pingback: tibetan singing bowl

 222. Pingback: wpc decking

 223. Pingback: czarne pojemniki na śmieci

 224. Pingback: wazony granitowe

 225. Pingback: Automated Tools GET 17 Automated Bots

 226. Pingback: https://www.youtube.com/watch?v=A0Iuy2mbMi4

 227. Pingback: Make $2000 Monthly on Autopilot

 228. Pingback: Ewen Chia's Autopilot Income

 229. Pingback: Facebook Bot Auto Post Like Comment

 230. Pingback: Get Super Slim in 7days

 231. Pingback: Turkey escorts

 232. Pingback: home visit opticians

 233. Pingback: Health Topics

 234. Pingback: Cotizar Seguro de Autos Banorte

 235. Pingback: Escuelas de ingles

 236. Pingback: elderly care

 237. Pingback: kiev üniversitesi

 238. Pingback: ukrayna üniversite bölümleri

 239. Pingback: ukrayna üniversiteleri

 240. Pingback: ukrayna üniversiteleri

 241. Pingback: ukrayna Eðitim Danýþmanlýðý

 242. Pingback: ukraynada üniversite

 243. Pingback: üniversitesi ukrayna

 244. Pingback: ukraynada üniversite

 245. Pingback: ukraynada eðitim ücretleri

 246. Pingback: ukraynada eðitim sistemi

 247. Pingback: odessa politeknik

 248. Pingback: kiev politeknik üniversitesi

 249. Pingback: üniversitesi kosova

 250. Pingback: yurtdýþýnda üniversite

 251. Pingback: yurtdýþýnda yüksek lisans

 252. Pingback: politeknik üniversitesi

 253. Pingback: bulgaristan üniversitesi

 254. Pingback: yurtdýþý eðitim

 255. Pingback: yurtdýþý doktora

 256. Pingback: yurtdýþýnda mimarlýk

 257. Pingback: azerbaycanda eðitim

 258. Pingback: bosna üniversiteleri

 259. Pingback: bosna üniversitesi

 260. Pingback: kiev týp üniversitesi

 261. Pingback: kiev politeknik üniversitesi

 262. Pingback: kiev havacýlýk üniversitesi

 263. Pingback: kiev ulusal havacýlýk üniversitesi

 264. Pingback: karazin üniversitesi

 265. Pingback: belarus üniversiteleri

 266. Pingback: stem nedir

 267. Pingback: yurtdýþýnda uzaktan eðitim

 268. Pingback: odessa denizcilik akademisi

 269. Pingback: odessa ulusal denizcilik akademisi

 270. Pingback: sumy üniversitesi

 271. Pingback: sumy devlet üniversitesi

 272. Pingback: ucuz evler

 273. Pingback: yök yurtdışı yüksek lisans bursu

 274. Pingback: yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler

 275. Pingback: Claim Free BTC every 10min

 276. Pingback: Ikov Bot for Unlimited Votes

 277. Pingback: Consigue mas informacion

 278. Pingback: Libros Nueva Era

 279. Pingback: Mantenimiento Jardines Marbella

 280. Pingback: Kitchen Seasoning Garnish Holder

 281. Pingback: Русское домашнее порно

 282. Pingback: Порно - RUMAMA

 283. Pingback: Порно бесплатно - ZADROCHI

 284. Pingback: colchones malaga

 285. Pingback: 해외토토사이트

 286. Pingback: 사설토토사이트

 287. Pingback: 안전놀이터

 288. Pingback: Protección de datos

 289. Pingback: Solucion de licitacion electronica

 290. Pingback: convert money

 291. Pingback: Hotel boca chica

 292. Pingback: curso fibonacci

 293. Pingback: motel 6 camrose

 294. Pingback: artificial intelligence training in pune

 295. Pingback: Allstars

 296. Pingback: salons near me

 297. Pingback: apertura de cajas fuertes

 298. Pingback: Melanie Bowen

 299. Pingback: 먹튀

 300. Pingback: instagram

 301. Pingback: hype

 302. Pingback: internet cartoons

 303. Pingback: Reverse Mortgage for Manufactured Homes

 304. Pingback: Reverse Mortgage Advisors

 305. Pingback: Green and White Bikini

 306. Pingback: Ruskinana

 307. Pingback: Ovalpools

 308. Pingback: Hundeerziehung Stuttgart

 309. Pingback: how to delete medical collections from credit report

 310. Pingback: Pipe Stress Analysis Services

 311. Pingback: DataTouch Private Combos

 312. Pingback: Free 1 Year VPS Method

 313. Pingback: tacos de luz

Lini një Përgjigje