Ambasadorja holandeze vizitoi ITSHK-në

photoShkup, 28 shtator – Ambasadorja e Holandës në Maqedoni, Mariet Shurman gjatë ditës së djeshme vizitoi Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Maqedoni.

Ambasadorja u prit nga drejtori i ITSHK-së, Shefqet Zekolli, hulumtuesi Skender  Asani dhe punëtorët tjerë shkencor të institutit.

Në takimin u fol për bashkëpunimin mes institutit dhe instituteteve hulumtuese shkencore holandeze, realizimin e projekteve të përbashkëta hulumtuese dhe mbi punën dhe veprimtarinë shkencore të institutit.

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Facebook Koment

Shikoni gjithashtu

NA PRET NJË UDHËTIM I GJATË SHKENCOR NGA GONXHE BOJAXHIU TEK NËNË TEREZA

Fjalimi i drejtorit të ITSHKSH-Shkup, Dr. Skender Asani, me rastin e hapjes zyrtare të Departamentit të …

Lini një Përgjigje